در حال بارگذاری ...
 • مسئول مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشور خبر داد؛

  آثار برتر جشنواره شرهانی به جشنواره سراسری تئاتر سوره دعوت می شوند

  مسئول مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشور  گفت: آثار برتر اجرا شده در نخستین جشنواره تئاتر شرهانی دهلران به جشنواره سراسری تئاتر کشوری سوره دعوت می شوند.

  به گزارش تئاتر ایلام؛  کوروش زارعی مسئول مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشور در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: آثاری که به لحاظ کیفی از سطح خوبی برخوردار باشند بدون اینکه مورد داوری قرار گیرند به مرحله نهایی جشنواره سراسری تئاتر سوره که یکی ازاتفاق‌های مهم تئاتر کشور است، راه خواهند یافت.

  او افزود: در حوزه هنرهای نمایشی کشور  اقدامات مناسبی همچون اعزام کارشناس، داور، طراحی و چاپ پوستر و اقلام تبلیغی برای این جشنواره به صورت رایگان انجام داده‌ایم.

  مسئول مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشور عنوان کرد: هر کاری که برای احیا و ماندگاری این جشنواره و ایجاد دبیرخانه دائمی آن از دست ما برآید با توجه به سوابق دهلران در دفاع مقدس و تقدیم شهدای بسیار و شهدایی که از سراسر کشور در این منطقه به شهادت رسیده اند و برای احیای فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی انجام خواهیم داد.

  زارعی با اشاره به سوابق خود در عرصه هنرهای نمایشی، سینما و تئاتر گفت: در جشنوراه های مختلفی که به‌عنوان مسئول و داور حضور داشتم کارهای خوب هنرمندان دهلرانی را شاهد بوده‌ام و درخشش آن‌ها را در عرصه ملی، هنرهای نمایشی و جشنواره ها و تئاتر ملی شاهد بوده ام ضمن اینکه دهلران چهره های به نامی در این عرصه دارد.

  نخستین جشنواره تئاتر شرهانی از 16 تا 18 اسفند ماه سال جاری با حضور 12 گروه نمایشی از استان های ایلام، کرمانشاه، همدان، اصفهان، لرستان و خوزستان در دهلران در حال برگزاری است و عصر روز چهارشنبه 18 اسفند این جشنواره با معرفی آثار برتر بکار خود پایان می دهد.
   
  مطالب مرتبط

  بازبین نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شرهانی:

تداوم جشنواره شرهانی اثر بخشی آن را تضمین می‌کند
  بازبین نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شرهانی:

  تداوم جشنواره شرهانی اثر بخشی آن را تضمین می‌کند

  مرتضی اسدی بازبین نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شرهانی گفت: اگر مسئولان به دنبال اثر بخشی جشنواره تئاتر شرهانی هستند باید از همین حالا به فکر برگزاری دومین دوره آن باشند.

  |

  نظرات کاربران